"Direksiyonunuz yaşam için dönsün!"

Denge Sürücü Kursu

Ehliyet için doğru adres, kalite ve doğru eğitim. İleri sürüş teknikleri uzmanları ile özel direksiyon dersi.

Birinci vites her zaman kalkış vitesidir. Birinci vitesle kalkış yapılır ve motor devrini alıp biraz ilerledikten sonra ikinci vitese geçirilir. Birinci viteste motoru bağırtmak sınavınız açısından sorunlara yol açabilir. Aksi şekilde çok yavaşladığınız durumda da vitesi hızına göre düşürmeyi de unutmayınız.

Motor devri (RPM), motorun dakikada ki dönüş sayısıdır. Vites değiştirirken motor devri göstergesine bakabilirsiniz. Genelde ibre 2500 civarında ise vites yükseltme işlemini uygulayabilirsiniz. Aynı şekilde motor devri 2500 seviyelerinin altına düştüyse ve araç devirsiz çalışıyorsa vitesi düşürmeniz gerektiğini ibre yardımı ile anlayabilirsiniz.

Yokuşlara çıkarken vites hassasiyeti düz yoldaki gibi olmayacaktır. Bunun için motor sesini iyi analiz etmeniz gerekmektedir. Motor sesine göre vites işlemini gerçekleştiriniz.

Yokuştan inerken ise vitesiniz kesinlikle boşta olmamalıdır. Korumanız gereken hıza ve takip mesafesine göre vitesi birinci veya ikinci konumda tutmanızda fayda vardır.

Genellikle sınav güzergahları şehir içi olduklarından dolayı hız sınırı 50 km’dir. Bu durumda şunu diyebiliriz; sınavlar zaten 2.viteste tamamlanmakta ve çok nadir olarak 3.vitese çıkmak gerekebilir. 4 veya 5. Vitesler kullanılmamaktadır.

Aniden durmanız gerektiği yerlerde, vitesi bire düşürerek kalkış yapınız.

Vites değiştirme işlemini uygularken debriyaja tam basınız. Hiçbir zaman debriyajdan ayağınızı birden çekmeyin yoksa aracı stop ettirirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin0 (216) 491 30 29

SRC Belgesi

SRC Belgesi almak ister misiniz?
SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi, SRC 3 Belgesi ve SRC 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.
Mail İle İletişime Geçin[email protected]

ODY Belgesi

ODY Belgesi almak ister misiniz?
ODY 1 Belgesi, ODY 2 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.
Yerimizde Ziyaret EtAdres için Tıkla!

ÜDY Belgesi

ÜDY Belgesi almak ister misiniz?
ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.