"Direksiyonunuz yaşam için dönsün!"

Denge Sürücü Kursu

Ehliyet için doğru adres, kalite ve doğru eğitim. İleri sürüş teknikleri uzmanları ile özel direksiyon dersi.

Direksiyon sınavları müfettişler tarafından denetlenir. Bunun için yönetmeliklerde direksiyon sınavına itiraz konusunda herhangi bir ifade bulunmamaktadır. Ama direksiyon sınavının uygulanışı sırasında çok istisnai durumlar gerçekleşirse itirazınızı sürücü kursunuz aracılığıyla yapabilirsiniz.

Sınavın tüm uygulanış aşamaları sıkı denetimler altında gerçekleşmektedir. Direksiyon sınavını incelediğinizde sınavdan kalmanız için sadece heyecanlanmanız bile etkili olabilir. Bunun ile birlikte sinyal vermeyi unutmamak, takip mesafesini korumamak, direksiyon hakimiyetine yeterince sahip olmamak, trafikte seyir halindeyken yoldan geçen araçlara yeterince kolaylık sağlamamak, aracı yüksek devirde kullanmak (motoru bağırtmak), rampada yani eğimli yolda düzgün kalkış yapamamak, ayna ve koltuk ayarlarını tam yapamamak, emniyet kemerini takmamak, güvensiz ve tedbirsiz araç kullanmak, hatalı solla yapmak, yayalara geçişleri için yol vermemek, vitesi değiştirme işlemlerinde zorlanmak, çevreye karşı duyarlı olmamak, şerit ihlali yapmak, kural ihlali yapmak, kırmızı ışıkta geçmek vb. gibi nedenlerden dolayı sınavdan kalabilirsiniz.

Siz kendinizi her ne kadar yeterli ve mükemmel hissetseniz bile farkında olmadan hata yapabilir ve sınavdan başarısız sayılabilirsiniz. Bunun için itiraz etmek yerine hatalarınızı kapatmak veya telafi etmek lehinize olabilir. Bunun yanında komisyon üyeleri, sınava uygun bir şekilde araç kullanmamanıza rağmen hala sınavı devam ettiriyorsa maarif müfettişleri tarafından tutulan tutanaklarla 1 yıl süre ile görev almama cezası almaktadırlar. İşin özü hem sizin, hem de kendi hayatlarından sorumlu oldukları için titizlikle araç kullanmadığınızda usulen hemen araçtan indirilmeniz ve sınavınızın sonlandırılması gerekmektedir.

Bizimle İletişime Geçin0 (216) 491 30 29

SRC Belgesi

SRC Belgesi almak ister misiniz?
SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi, SRC 3 Belgesi ve SRC 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.
Mail İle İletişime Geçin[email protected]

ODY Belgesi

ODY Belgesi almak ister misiniz?
ODY 1 Belgesi, ODY 2 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.
Yerimizde Ziyaret EtAdres için Tıkla!

ÜDY Belgesi

ÜDY Belgesi almak ister misiniz?
ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.