"Direksiyonunuz yaşam için dönsün!"

Denge Sürücü Kursu

Ehliyet için doğru adres, kalite ve doğru eğitim. İleri sürüş teknikleri uzmanları ile özel direksiyon dersi.

Basında biz ve kursumuz ile ilgili tüm haberleri ve gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz. Sizler için yenileniyor ve kaliteli hizmet vermeye devam ediyoruz.

Ehliyet Sınavının İlk Yardım Bölümünde Neler Sorulur ? Hangi Sorular Çıkar ? Hangi Konular Çıkar ?

Genel olarak hedeflenen konular, bir trafik kazasında yapılması gerekenler ve ilkyardımı nasıl uygulayacağı konular üzerinde durulur. İnsan vücudunun tanımlanması, genel yaşam desteği, kanama durdurma, suni solunum ve kalp durması gibi konular genellikle sorulur.

Otomobiller İçin B Sınıfı Ehliyet Nasıl Alınır ?

B sınıfı ehliyet alabilmek için öncelikle bir sürücü kursuna Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği tarihlerde kayıt yaptırıyoruz. Daha sonrasında 2,5 aylık periyotlarla yapılan sınavlara girmek için sürücü kursunun verdiği dersleri takip etmek gerekiyor. Bu sınavlarda başarılı olmak için mutlaka sürücü kursunun belirlediği tarihler arasındaki ders anlatımlarına katılım göstermeniz gerekmektedir. 50 soruluk bir teorik sınavdan başarılı olan sürücü adayları 12 saatlik direksiyon programına alınırlar. Ama bu 12 saatlik direksiyon programı öncesinde sürücü adaylarına önce 2 saatlik pist veya simülatör eğitimi verilir.

Ehliyet Çeşitleri Nelerdir?

Ehliyet çeşitleri temelde A, B, C, D, F, G ve H grubu olarak sınıflandırılmıştır.

 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen mesleki yeterlilik kurslarıyla ilgili iş ve işlemler, 1 Ocak 2017'den itibaren Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) devredilecek..

MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yürütülen mesleki yeterlilik kurslarıyla ilgili iş ve işlemlerin MEB'e devrine ilişkin protokol 27 Ekim'de imzalandı.

Denge sürücü kursu kurucumuz Çetin Büyükçınar Engelli kişiler için H sınıfı ehliyet nasıl alınır? sorusunu cevaplıyor,

Çetin Büyükçınar'a göre h sınıfı ehliyet engelli sürücülerin kullandığı ehliyet sınıfıdır. Başlı başına bir ehliyet sınıfı değildir. B sınıfı ehliyetinin kapsadığı araçları kullanacaksa b engelli, a sınıfı ehliyetinin kapsadığı araçları kullanacaksa a engelli ehliyeti almak zorundadır ve bu sınıf özelliklerine sahip araçlarla sınava girmelidir.

Bizimle İletişime Geçin0 (216) 491 30 29

SRC Belgesi

SRC Belgesi almak ister misiniz?
SRC 1 Belgesi, SRC 2 Belgesi, SRC 3 Belgesi ve SRC 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.
Mail İle İletişime GeçinTıkla Gönder!

ODY Belgesi

ODY Belgesi almak ister misiniz?
ODY 1 Belgesi, ODY 2 Belgesi, ODY 3 Belgesi ve ODY 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.
Yerimizde Ziyaret EtAdres için Tıkla!

ÜDY Belgesi

ÜDY Belgesi almak ister misiniz?
ÜDY 1 Belgesi, ÜDY 2 Belgesi, ÜDY 3 Belgesi ve ÜDY 4 Belgesi hizmeti vermekteyiz.