"Direksiyonunuz yaşam için dönsün!"

Denge Sürücü Kursu

Ehliyet için doğru adres, kalite ve doğru eğitim. İleri sürüş teknikleri uzmanları ile özel direksiyon dersi.

1. Adım; Sürücü Kursu kayıt için gerekli evraklar hazırlanmalı


 

2. Adım; Sürücü Kursunda ki Trafik ve Çevre Bilgisi - Araç Tekniği ve Motor Bilgisi - İlkyardım Bilgisi ve Direksiyon Derslerine devam edilir. Teorik test sınavında toplam 50 sorudan test sınavına girilir. Trafik ve Çevre Bilgisinden 21 soru, İlkyardım Bilgisinden 13 soru, Araç Tekniği ve Motor Bilgisinden 16 soru çıkar. Teorik test sınavında ki 50 sorudan 35 doğru yapan aday 70 puan alır. Teorik test sınavın da 70 ve üzeri doğru cevap veren her aday başarılı sayılır. Teorik test sınavında yanlış doğruyu götürmeyeceği için boş cevap bırakmanızı tavsiye etmiyoruz.Tüm sürücü adaylarına başarılar diliyoruz.

 


3. Adım; Teorik test sınavında başarı gösteren sürücü adaylarıuygulamalı direksiyon sınavına girerler. Teorik test sınavının açıklandığı günün hafta sonu değil, takipeden hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar uygulamalı direksiyon sınavları yapılır. Uygulamalı direksiyon sınavı 30 dakika sürer ve sınav süresince tek bir hata yapan sürücü adayı başarısız sayılır. Uygulamalı direksiyon sınavında sinyal vermemek dahi başarısız olmaya yeterlidir. Hiç hata yapmadan sınavı bitiren sürücü adayları başarılı sayılır. Başarısız olanlar tekrar ücret ödeyerek sonraki uygulamalı direksiyon sınavına girerler. Teorik test sınavından başarısız olan sürücü adayları 2 hafta sonraki ara sınava girerler.


 

4. Adım; Uygulamalı direksiyon sınavından başarılı olan sürücü adaylarının sürücü sertifikaları hazırlanarak Milli Eğitim Müdürlüğü'ne onaya gönderilir. Sürücü sertifikaları onaydan 1 hafta içinde gelir. Dosyasını kayıt olduğu sürücü kursundan alan sürücü adayı, internet üzerinden herhangi bir il veya ilçenin Emniyet Müdürlüğü Tarfik Tescil Şubesinden ehliyet için emniyet randevusu alması gerekir.


 

Emniyete ehliyet çıkartmaya giderken yanınızda mutlaka götürmeniz gerekenler;

a) Nüfus cüzdanı (kimlik) aslı

b) Diploma (öğrenim belgesi) aslı

c) Vergi dairesine yatan harcın dekontu

d) Kan grubu kartı

e) E-randevu kağıdı

d) Fark yapanlar için ehliyetin aslı

 

Yeni gelen düzenlemeyle Ehliyet Ücretleri taban fiyat uygulaması kapsamında tüm bölgelerde aynıdır. Fiyata değil, kaliteye bak...